קרדיט צילום: עדי גבירצמן

יציאה לחופשה היא תמיד משמחת ומרגשת, אבל יכולה להיות גם מאתגרת, במיוחד עבור אלו שקיים אצלם חשש בנושא התזונה, רגישות לגלוטן או מטעמי שמירה על אורח חיים בריא. ההתמודדות עם אוכל, פיתויים ושינויים בהפרשי השעות, טיול רחוק מהבית יכולה להעמיד בפנינו אתגר אמיתי.

רגע לפני שאתם מחליטים לצאת לחופשה, יש כמה דברים שצריך לעשות כדי להפוך את הטיול לפחות מלחיץ ויותר מאורגן . אז מה בכל זאת עושים?

אכלו לפני הטיסה – אל תסתמכו על מגוון האוכל המוגש במטוסים, התפריט מצומצם והאפשרות להזמנת ארוחה דלת פחמימה אינה קיימת. ולכן, אם החופשה שלכם מתחילה בטיסה, דאגו לאכול לפני הטיסה ארוחה דלת פחמימות, מזינה ומשביעה.

קרדיט צילום: דוד מויאל

ארזו חטיפים – דאגו לקחת אתכם מגוון חטיפים דלי פחמימה שיכולים לעזור לכם בשעות "שבירה" או במעברים בין ארוחות, הסתגלות לשעות אחרות וכד'. ארזו יותר ממה שצריך כדי שיהיה ברשותכם, למקרה שהטיסה מתעכבת.
חטיפים שקל לקחת ויהיו לכם לעזר בזמן החופשה:
-שקדים ואגוזים
-קרקים דלי פחמימה
-לחם דל פחמימה פרוס מראש לפרוסות
-חפיסת שוקולד מריר/ללא תוספת של סוכר
במידה והשהות שלכם בזמן החופשה תהיה בדירה/מלון שיש בהם מטבח, דאגו דבר ראשון למצוא את הסופר הקרוב למקום וקנו מצרכים שיכולים לעזור לכם לשמור על אורח חיים תזונתי בריא, כמו למשל גבינות, ביצים, ירקות וכד'.

ערכו מחקר – רגע לפני שאתם מגיעים ליעד, ערכו מחקר על סופרים ומכולות הקיימות באזור ומה ניתן לרכוש בהם ? יש מקומות בהם ניתן לרכוש מגוון רחב של פירות יער, חטיפים ללא גלוטן, דלי פחמימות, חטיפי אגוזים, שקדים, בוטנים ואפילו בשרים מיובשים.

בררו על מסעדות, בתי קפה – בדקו רגע לפני הגעתכם את התפריט באתר המסעדה, מה האפשרויות והאם הן מתאימות לכם מבחינה תזונתית ובמידת הצורך הזמינו מקום מראש.

הצטיידו במים והרבו בשתיית נוזלים – דאגו לשתות הרבה מים, תה וקפה (ללא חלב כמובן). שתייה מרובה תורמת לעיכול יותר טוב, לתחושה של שובע ובאופן כללי בריאה מאוד ללא קשר לאופי התזונה שלכם.

צאו לחופשה עם לקיחת החלטה שאתם מתחילים כל ארוחה עם מה שמזין ומשביע. בארוחות בוקר השתדלו להיצמד לביצים, ירקות וגבינות, בארוחות צהריים וערב נסו להיצמד לדגים, בשרים וירקות.

תהיו קשובים לעצמכם, ואכלו כשאתם רעבים ועד לתחושה של שובע.
דעו שגם אם "סטיתם" מאופי התזונה הרצויה שלכם, לא קרה שום דבר, ואין סיבה לא להמשיך בארוחה שלאחר מכן כרגיל.

והכי חשוב! סעו, תהנו וחזרו בשלום עם זכרונות טובים וחיוכים!

באדיבות: עדי גבירצמן, מומחית לתזונה מאוזנת, מפתחת מתכונים דלי פחמימות, ללא גלוטן מה- Hatafrit.

השאר תגובה

נא להזין את ההערה שלך!
נא להזין את שמך כאן